V zatisi

"Nejsložitější je dělat věci jednoduše."

Věta, která se prolíná celým rozhovorem, je základem podnikatelského myšlení a úspěchu zakladatele restaurace V Zátiší. Více si přečtěte v červnovém magazínu VOGUE.

Více

Dobroděj

Proč Sanjiv Suri vstává ve 4 ráno a nejraději by se rozdal.

Více

Na Antarktidě záleží ...

Právě jsem se vrátil z expedice na sedmý kontinent – do Antarktidy.Nejen, že to bylo nejvzdálenější místo, na které jsem se kdy podíval, ale pravděpodobně to byla i nejúžasnější cesta,jakou jsem za 57 let života podnikl.

Více

Síla vděčnosti

Jednoho dne před pár lety jsem večeřel jen se svou nejstarší dcerou. Svěřila se mi, že je nespokojená se svým učitelem francouzštiny, kterému je přes 60 let, přišel do třídy a celou 50 minut dlouhou lekci hovořil monotónním hlasem.

Více

Moc pozornosti

Většinu znalostí získávám od svých dětí. Nedávno se mě zeptaly: „Jaký je rozdíl mezi námi, lidskými bytostmi, a zvířaty?“

Více

Největší energetická výzva ... a zároveň příležitost

Ve výhledech do roku 2050 se objevují poměrně depresivní informace ohledně nedostatečných zásob přírodních zdrojů a výzev v oblasti dodávek energií.

Více

Chudý nebo bohatý - žít, nebo přežívat?

Před dvěma lety mi moje mladší děti Jasmine (tehdy šestiletá) a Shaan (tehdy osmiletý) položily jednoduchou otázku: Jak moc jsme bohatí?

Více

Každý může být andělem

Zátiší Group podporuje od začátku svého působení neziskové projekty a organizace. Letošní novinkou je spojení s nadací Dobrý anděl, která pomáhá rodinám, v nichž dítě či rodič onemocněli rakovinou.

Více

Žít okamžikem ...

Na tuto cestu jsem se vydal před pár lety a dnes se o ni podělím s vámi. V mém životě se děly věci, které jsem nedokázal ovlivnit.

Více

Vděčný za příležitost

Jedna žena kdysi Buddhovi řekla: „Já chci štěstí.“ Buddha odpověděl: „Nejdřív se vzdej toho „já“ – svého ega a pak vynechej slovo „chci“, které znamená touhu. Tak a teď Ti zbývá „štěstí“.

Více

Každá chvíle každého dne

Rád bych se s vámi podělil o část své spirituální cesty – pokud se to vůbec dá cestou nazvat, když při tom nejde o cílovou destinaci a pohyb směrem k ní, ale o utichnutí a mlčení. Spirituální cesta se dá jen velmi těžko popsat slovy, přesto jsem se o to pokusil…

Více

Ať věříte, že něco dokážete, nebo nedokážete, pokaždé máte pravdu

Vždy jsem snil o tom, že jednou projedu vesnice indického venkova na kole, nebo jiným způsobem, který mi dovolí dostat se do co nejbližšího kontaktu s životy tamních lidí.

Více

O zisku, štěstí, integritě & odpovědném kapitalismu

Začněme u zisku. „Při snaze o vlastní zájem často podporuje zájem společnosti,“ napsal Adam Smith o proslulé „neviditelné ruce“ trhu ve své knize Bohatství národů.

Více

Naše smýšlení řídí naše životy i naše štěstí

Je to úplně poprvé, co se svěřuji s detaily ze svého osobního života, které až donedávna znalo jen pár mých nejbližších přátel. Co mě během posledních devíti let zformovalo v muže, kterým jsem dnes? Jasně si vybavuji čtyři momenty, z nichž tři se odehrály v minulosti, ten poslední je dílem přítomnosti.

Více

Štěstí je cesta

Před šesti měsíci jsem se s vámi podělil o historku, jak jsem před časem v jižní Francii omdlel kvůli třem výrazně vyhřezlým ploténkám. Psal jsem i o tom, že verdikt lékařů zněl okamžitě operovat, i o tom, že bych měl pak už napořád chodit po světě se dvěma titanovými hřeby v oblasti bederní páteře.

Více

Rozdáváme štěstí

Chtěli bychom Vám velmi poděkovat za to, že jste nám v roce 2012 umožnili darovat více než 8 miliónů korun na různé charitativní projekty pod záštitou Unicef, Člověk v tísni, World Vision India i dalších ve Rwandě, Kongu, Indii, nebo Sahelu a podpořit také projekty v České republice.

Více

Můžeme udělat tento svět lepším místem

Můžeme udělat tento svět lepším místem k životu tím, že "budeme šťastní"?

Více

Jak můžeme tento svět proměnit v lepší místo k životu II.

Joseph Epstein před mnoha lety řekl: „Nevybíráme si, zda se narodíme. Nevybíráme si ani své rodiče, nebo zemi, ve které se narodíme. Většina z nás si ani nezvolí to, jak a kdy zemře. Mezi touto záplavou věcí, které si nevybíráme, si ale vybíráme to, jak žít.“

Více

Štěstí je niterní záležitost :)

„Celý život jsem klepal na bránu do země štěstí. Když se pak přede mnou otevřela, zjistil jsem, že jsem na ni ťukal zevnitř.” RUMI

Více